Klocki Ferodo

Układ hamulcowy jest jednym z wielu w każdym samochodzie osobowym i ciężarowym, a jego sprawność to warunek bezpieczeństwa na drodze oraz szybkiej reakcji w sytuacjach zagrożenia. Klocki Ferodo to nowoczesne technologicznie komponenty układu, dzięki którym otrzymasz gwarancję jego niezawodności. Więcej

Technologia dla wymagających kierowców

Sprawność układu hamulcowego ma ogromne znaczenie w przypadku każdego samochodu. Nawet, jeśli jeździsz po mieście, a rozwijane przez Ciebie prędkości nie są imponujące, ryzyko niesprawnych hamulców może przyczynić się do poważnego wypadku, a z już z pewnością nie będzie korzystnie wpływać na Twoje samopoczucie. Jeszcze istotniejszy jest sprawny układ hamulcowy w samochodzie sportowym, którym pozwalasz sobie na dynamiczną jazdę i rozwinięcie dużych prędkości. Czas reakcji i sprawność hamulców najczęściej decydują o zdrowiu i życiu Twoim oraz Twoich pasażerów. Klocki Ferodo to najnowocześniejsza technologia, dzięki której otrzymujesz gwarancję niezawodności układu oraz pewność, że wytrzymają one zarówno trudne warunki drogowe, jak też Twoją ekspresyjną i bardzo zmienną jazdę. Klocki Ferodo zapewniają spełniają lub przewyższają specyfikacje producentów, dzięki czemu plasują się bardzo wysoko na liście produktów wybieranych przez wymagających kierowców.

Klocki do samochodów osobowych, terenowych i ciężarowych

Ważnym atutem produktów tej marki jest ich wszechstronność, co oznacza, że w szerokiej gamie produktów możesz znaleźć modele przystosowane niemal do każdego samochodu. Podobnie jak inne elementy układu hamulcowego, tak i klocki Ferodo produkowane są w wielu odmianach, ze szczególnym uwzględnieniem samochodów sportowych o różnej klasie. Standardowy podział wyróżnia przeznaczone do samochodów osobowych klocki hamulcowe Premier, DS Performance i Racing oraz klocki Premier i Protecs do samochodów ciężarowych. Wszystkie typy klocków zostały stworzone w oparciu o współpracę ze światowymi twórcami systemów hamulcowych, dzięki czemu spełniają najwyższe standardy i sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. W stosunku do najprostszych, ale również doskonałych modeli Premier klocki Ferodo Performance są jeszcze bardziej ulepszone, dedykowane modelom pojazdów sportowych przeznaczonych do uprawiania sportów motorowych. Z kolei wersja Racing została stworzona z myślą o samochodach wyścigowych użytkowanych głównie na torach, a jej efektywność potwierdzają liczne surowe testy sprawnościowe i wytrzymałościowe. Równie wysoką klasą jest też kategoria klocków hamulcowych do ciężarówek. Dzięki niej marka jest wiodącym dostawcą części hamulcowych na rynek samochodów ciężarowych na świecie.

Niepodważalne korzyści

Produkty marki Ferodo dedykowane są kierowcom o wysokich oczekiwaniach w stosunku do sprawności i funkcjonalności pojazdu. Dzięki klockom Ferodo możliwe jest osiągniecie poziomu, który zaspokoi najbardziej wymagające gusta. Do atutów z pewnością możesz zaliczyć łatwość montażu oraz sprzedaż wraz z załączonymi częściami niezbędnymi do jego wykonania. To oszczędność czasu i gwarancja, że montaż będzie wykonany prawidłowo. Klocki Ferodo zapewniają znacznie krótszą drogę hamowania w stosunku do wielu innych produktów tego rodzaju na rynku. Gwarantują Ci tym samym większe bezpieczeństwo w nieprzewidywalnych sytuacjach drogowych. Modele tej marki wyróżniają się też jakością odpowiadającą torom wyścigowym, spełniają warunki jazdy w ekstremalnych warunkach, a dodatkowo posiadają homologację R90 dopuszczającą je do użytkowania na tradycyjnych drogach. Kolejny walor to znacznie wyższa od wielu innych modeli trwałość klocków Ferodo, dzięki czemu zużywają się one wolniej i rzadziej wymagają wymiany. Ta cecha przekłada się też na niższe koszty eksploatacji Twojego pojazdu oraz długi okres pomiędzy serwisowaniem. Wszystkie pozytywne cechy zostały potwierdzone zarówno podczas licznych testów, jak i w praktyce.

Chcesz być bezpłatnie informowany o promocjach?